З 8 серпня на Білогірщині розпочнеться сезон полювання на пернату дичину.

Дата: 30.07.2020 17:18

Вже зовсім скоро, а саме у суботу, 8 серпня, на території водно-болотних угідь нашої громади  відкривається сезон полювання на пернату дичину.

Перший постріл можна буде зробити в день відкриття о 16 годині. Сезон полювання триватиме до 01 листопада включно. Днями полювання є субота, неділя та середа, а при умові отримання сезонної відстрільної картки на хутрових звірів термін полювання на пернату дичину продовжується з 07 листопада по 27 грудня 2020 року включно в суботу та неділю.

Міністерство енергетики та захисту довкілля України своїм наказом від 25 травня 2020 №339 встановило норми відстрілу інших мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, одним мисливцем за день полювання у сезоні 2020/2021 років (у додатку):

гуси – 2 шт;                                      кулики – 10 шт.;

качки – 5 шт;                                    голуби – 10 шт

лиски – 6 шт;                                    перепілку – 10 шт.

ниркові – 2 шт;

За незаконне добування або знищення птахів нараховуватимуться такі збитки:

- гуси, куріпка сіра – 2 тис. грн.;

- голуби, качки, кулики, лиски, перепілка – 1 тис. грн.

Зокрема, збільшено розмір збитків у 5 разів за кожне знищене чи пошкоджене штучне гніздо птахів.

Також, крім відшкодування збитків за браконьєрство передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил полювання у вигляді штрафу: на громадян від 102 грн  до 1020 грн., на посадових осіб від 510 грн до 1530 грн.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» мисливці мають право полювати з наступними документами:

- посвідчення мисливця;

- щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень права полювання з відміткою про сплату державного мита;

- дозвіл на добування мисливських тварин (ліценція, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл);

- відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання;

- паспорт на собак мисливських порід.

Всі вище перераховані документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, а також транспортування або перенесення продукції  полювання і пред’являти  їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль.

Також, нагадуємо, що відповідно до ст. 20 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання» з метою раціонального використання мисливських тварин, охорони диких тварин, заборонено полювати немисливською (у тому числі військовою) вогнепальною, пневматичною та іншою стрілецькою зброєю, а також нарізних вкладок, напівавтоматичної або автоматичної зброї з магазинами більш як на два патрони.

Ні пуху, ні пера!!!