Як впливає дим від спалювання рослинності на організм людини?
Щороку, восени, значно загострюється проблема спалювання опалого листя, сміття, порослі на земельних ділянках. Окрім величезної шкоди навколишньому середовищу, потенційних пожеж, продукти згорання мають негативний вплив на організм людини.
Не кожен знає, що при спалюванні ста кілограмів листя, або іншого подібного сміття природного походження, в повітря виділяється три кілограми чадного газу та дев’ятсот грам мікрочастинок диму. Чадний газ, проникаючи в гемоглобін, блокує постачання кисню до тканин організму та при умові перевищення норми може викликати навіть смерть. Не меншу шкоду здоров’ю наносить і бензопірен, що виділяється при тлінні листя і спричиняє ракові захворювання.
Також проблема полягає і в тому, що при спаленні листя, сухої трави, як правило, в полум’я потрапляє також і інше сміття, при горінні якого виділяються токсичні речовини. Дим містить пари та тверді часточки, які залишаються у повітрі на довгий час у завислому стані та потрапляють в організм людини через органи дихання. Як результат, відбувається подразнення очей, виникають труднощі з диханням, з’являється кашель та головний біль. Окрім чітких ознак, котрі більшість відчуває при появі задимлення, відходи продуктів згорання мають негативний вплив на імунітет людини, як наслідок, організму стає все важче самостійно боротися з захворюваннями.
Враховуючи вищесказане, виникає запитання: що робити з сміттям в такому разі? Чудовою альтернативою спалення листя та порослі являється компостування. Цей метод не шкодить довкіллю, більше того, він навіть може приносити користь. Компост можна використовувати в якості добрива та для прикорене¬вої підкормки дерев і кущів, що, звісно, набагато краще, чим шкода, спричинена палінням сухої рослинності.