Як правильно проголосувати під час місцевих виборів згідно нового бюлетня?
25 жовтня відбудуться вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів по всій території України. Однією з ключових змін Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства» № 805-ІХ» стала нова форма виборчого бюлетня.
Перший крок
Отримавши на виборчій дільниці новий бюлетень в багатьох виборців може виникнути запитання, як правильно віддати свій голос. Заповнення бюлетня потрібно розпочинати з лівої сторони, де відображені назви партій та прізвище, ім’я і по-батькові першого номера партії згідно районного, чи обласного єдиного списку. У першому квадраті поруч з назвою вибраної вами партії потрібно поставити відмітку "плюсик", або "галочку".
Другий крок
Визначившись з партією, потрібно відмітити кандидата, якому хочемо допомогти піднятись у відповідному територіальному списку вибранної партії. Для прикладу, якщо ваш вибір Партія помідорів, а кандидат Жовта К.Г., (як на зразку), у сусідньому квадраті з тим, де ви поставили "галочку", або "плюсик", потрібно написати номер кандидата згідно списку партії, в даному випадку 03. Важливо звернути увагу на правильність написання номера кандидата. Вірним вважається написання саме 03, а не 3, номер кандидата слід вносити прописом по трафарету в другому квадраті.
Важливо відзначити, що у разі, якщо виборець проголосує лише за партію і вирішить не голосувати за кандидата, то такий бюлетень все рівно буде залишатися дійсним і буде зарахованим як підтримка партії.
Скільки бюлетенів отримають виборці?
Загалом у більшості населених пунктів в день голосування виборцям видаватимуть по чотири бюлетеня, за:
1. Очільника населеного пункту (сільського чи міського голову).
2. Депутатів сільської чи міської ради.
3. Депутатів районної ради.
4. Депутатів обласної ради.