Дата: 13.10.2020 11:39

12 жовтня Президент України підписав проект закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи» № 3614.

Як відомо, законопроект передбачає, що сільські, селищні, міські бюджети з наступного року не залежатимуть від району. Всі 1469 територіальних громад, території яких уже затвердив Уряд, з 1 січня 2021 року перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом.

Виходячи із законопроекту, доходи і видатки між бюджетами районів та територіальних громад розмежують. Районні бюджети пропонується виключити із системи горизонтального вирівнювання. Тобто районні бюджети не отримуватимуть базову дотацію і не будуть на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла законопроект 17 вересня цього року.

Закон набирає чинності 1 січня 2021 року.