Належний ЦНАП буде у кожній громаді: Верховна Рада прийняла законопроект №2679

Дата: 04.11.2020 13:25

3 листопада 2020 року Верховна Рада у другому читанні та в цілому прийняла Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі №2679.

За це рішення проголосували 283 народних депутати.

Як повідомлялося, законопроект зокрема передбачає, що Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) можуть створювати лише органи місцевого самоврядування. Отже у кожній громаді має бути свій ЦНАП (або декілька) з широким спектром послуг.

Законопроект також передбачає створення Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, що дозволить збільшити кількість послуг, які надаватимуться онлайн – без обов’язкового відвідування ЦНАП. Також впроваджується механізм моніторингу якості надання адміністративних послуг.

Експерти Програми "U-LEAD з Європою", які також долучилися до підготовки цього законопроекту, підготували інфографіку про ключові зміни для споживачів та ЦНАП.