Чергова хвиля обстрілів на Донбасі

Дата: 04.12.2020 13:11

Фото без описуНа Донбасі 6 вересня бойовики здійснили обстріл українських позицій, тим самим порушивши чергову домовленість про перемир'я, яке тривало 42 дні. В результаті прицільного обстрілу загинув військовослужбовець ВCУ, ще один отримав поранення.

Більш того, ватажок "ДНР" Денис Пушилін пообіцяв нанести удар по позиціях українських силовиків в районі селища Шуми, в понеділок, 7 вересня. За його словами, Україна нібито порушує один з пунктів домовленостей щодо режиму припинення вогню. І хоча Пушилін Денис Володимирович так і не привів свою загрозу у виконання, ситуація на фронті явно загострюється.

Реакція України

Ще до того, як стало відомо про загиблого бійця ВСУ, реакція з боку української влади була досить стриманою. Так, глава української делегації в ТКГ в Мінську Леонід Кравчук заявив, що поодинокі провокації бойовиків в зоні ООС на Донбасі не призведуть до зриву мирного процесу.

Однак вже після трагічних звісток, на ситуацію жорстко відреагував глава МЗС Дмитро Кулеба, який вирішив ініціювати термінову розмову з міністром закордонних справ Російської Федерації Сергієм Лавровим для обговорення ситуації, що склалася і шляхів виходу з неї. Чи відреагував глава російського дипломатичного відомства на запит Кулеби - поки невідомо.