Уряд затвердив нові вимоги до часу та режиму роботи підприємств і транспорту під час карантину

Дата: 15.12.2020 08:44

Урядова постанова № 1236 стосовно оновлення карантинних вимог та запровадження у січні наступного року локдауну містить, серед іншого, і вимоги про зміни в режимі роботи органів влади та суб'єктів господарювання.

Так, Кабмін рекомендував органам виконавчої влади, іншим державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності забезпечити:

- на період дії карантину з метою обмеження скупчення осіб в транспорті та на шляхах прямування на роботу (з роботи) застосування за можливості гнучкого режиму робочого часу, який, зокрема, передбачає різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників, позмінну роботу працівників, а за технічної можливості - також роботу в режимі реального часу через Інтернет із збереженням заробітної плати, дистанційну (надомну) роботу;

- визначення часу (не менше двох годин) пріоритетного прийому громадян похилого віку та осіб з інвалідністю.

Уряд рекомендував суб'єктам господарювання на період дії карантину внести (у разі потреби) зміни до режимів їх роботи з метою встановлення початку роботи о 9-й, 10-й годині чи більш пізній час. Зокрема, встановити початок роботи о 10-й годині або більш пізній час та час пріоритетного обслуговування з 10-ї до 12-ї години або з більш пізнього часу протягом двох годин громадян похилого віку та осіб з інвалідністю для суб'єктів господарювання, які провадять свою діяльність у таких видах економічної діяльності:

• оптова та роздрібна торгівля;
  • ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів;
  • поштова та кур'єрська діяльність;
  • тимчасове розміщення та організація харчування;
  • страхова діяльність;
  • надання соціальної допомоги;
  • мистецтво, спорт, розваги та відпочинок.

Обласним, Київській міській, районним державним адміністраціям доручено опрацювати разом з органами місцевого самоврядування та суб'єктами господарювання питання щодо можливості запровадження на період дії карантину графіків роботи підприємств, установ, організацій, які передбачатимуть різний час початку (закінчення) їх роботи залежно від територіального розташування, галузевої належності, специфіки виконання робіт чи надання послуг.

Але й це ще не все, адже КМУ рекомендував органам місцевого самоврядування розробити (скорегувати) маршрути руху громадського транспорту з урахуванням змінених графіків роботи підприємств, установ, організацій для забезпечення створення можливості переміщення працівників на роботу (з роботи).

Звертаємо увагу держслужбовців та посадових осіб місцевого самоврядування, що уряд установив початок робочого часу в органах виконавчої влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування о 8-й годині.

Центральним і місцевим органам виконавчої влади, іншим державним органам доручено у період з 11 до 22 січня 2021 р. включно установити для працівників режим дистанційної (надомної) роботи, крім працівників, для яких неможливо встановити режим дистанційної (надомної) роботи у зв'язку з характером виконуваних завдань, та працівників, які забезпечують надання адміністративних послуг.

Ну а органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, крім установ та закладів незалежно від форми власності, які надають фінансові, банківські та житлово-комунальні послуги, забезпечують охорону здоров'я, здійснюють продовольче забезпечення, енергозабезпечення, водозабезпечення, зв'язок та комунікації, забезпечують функціонування інфраструктури транспортного забезпечення, сфери оборони, правопорядку та цивільного захисту, об'єктів критичної інфраструктури, уряд порадив у період з 11 до 22 січня 2021 р. включно установити для працівників режим дистанційної (надомної) роботи.