В Білогір'ї відкрито пам'ятник відомому митцю Наполеону Орді

Дата: 24.12.2020 16:08

Мабуть, серед мешканців Білогір’я не знайдеться таких людей, які б не бачили старовинних ескізів колишнього замку, на місці котрого сьогодні розташовані місцевий стадіон та історичної пам’ятки громади - костелу Святого Вікентія де Поля. Мало хто знає, що чи не єдині графічні згадки про ці видатні пам’ятки архітектури належать відомому білорусько-польському художнику Наполеону Орді, який в середині 19 століття гостював у Ляхівцях, залишивши після себе яскравий слід в історії нашого краю.

Наполеон Матеуш Тадеуш Орда значну частину життя присвятив зображенню архітектурних пейзажів України і особливо приємно, що в числі 177 творів митця важливе місце займають історичні пам’ятки Білогір’я.

За ініціативи Хмельницького обласного благодійного фонду «Калиновий шлях» (Хоменко М.П.) відбулося встановлення та відкриття пам’ятника відомому митцю. На заході були присутні представники Білогірської селищної ради, ХОБФ «Калиновий шлях», представники культури та релігії.

Хочеться вірити, що увіковічення пам’яті Наполеона Орди стане додатковим поштовхом для розвитку туризму нашого краю.