15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Дата: 15.02.2021 13:49

Сьогодні, 15 лютого, в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця дата вибрана не випадково, адже саме в цей день, 32 роки тому, закінчилася радянська військова інтервенція в Афганістані, страшна та кривава війна, в яку було втягнуто 160 тисяч українців, з яких 3360 не повернулися додому.

Окрім Афганістану, за часи Радянського Союзу, українські військові брали участь в збройних конфліктах на території 16 іноземних держав, в самих віддалених точках нашої планети від Іспанії до Сирії, від Мозамбіку до Куби. Зі здобуттям незалежності, військовослужбовці ЗСУ взяли участь у 27 міжнародних операціях та місіях піднімаючи авторитет нашої країни у світі.

В цей день хочеться схилити голову перед пам’яттю героїв, які трагічно загинули на війні в Афганістані та в ході конфліктів на території інших країн. З метою вшанування учасників бойових дій представниками Білогірської селищної ради в особі секретаря ради Юрія Загоруйко та заступника селищного голови Сергія Мусіюка відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку. Честь і слава героям!