Білогірська селищна рада - територіальна громада
Хмельницька область

Пенітенціарна пробація, як допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі

Дата: 19.03.2021 15:47
Кількість переглядів: 852

 

Фото без опису

Що є найголовнішою метою пробації в Україні – це безпека суспільства, шляхом виправлення засуджених та проведення комплексу заходів з профілактики вчинення ними нових правопорушень.

Одним з ключових напрямків такої роботи є пенітенціарна пробація, яка полягає в допомозі особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров’я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві. Адже для колишніх засуджених «вихід на свободу» є гострою кризовою ситуацією, оскільки за час відбування покарання вони втрачають навички до вільного життя, починають боятися його. Звикаючи під час відбування покарання отримувати все від держави, такі особи не мають можливості для потрібної самореалізації та прояву активності, а звільняючись з установи, не звільняються внутрішньо, звикнувши залежати від керівної адміністративної сили. Також, окрім внутрішніх психологічних факторів, засудженим, що вийшли на волю стає на заваді байдуже навколишнє середовище, а іноді, навіть й відверте неприйняття як самих близьких людей, так і суспільства. Колишні засуджені опиняються наодинці з купою проблем, таких як пошук житла, роботи, навчання та, взагалі, засобів до існування. Тому від того, як швидко та успішно будуть вирішені ці проблеми, й буде залежати ризик вчинення ними нових злочинів, а також адаптація у суспільстві в цілому.

Саме уповноважені органи з питань пробації сприяють засудженим, які готуються до звільнення у визначенні намірів щодо місця проживання після звільнення, допомагають в працевлаштуванні працездатним особам, залучають до роботи з влаштування до спеціалізованих установ для звільнених осіб, інших установ (закладів) соціальної підтримки (догляду), закладів для бездомних осіб, закладів соціального обслуговування, сприяють в наданні соціальних послуг. Тобто здійснюють комплекс заходів із соціальної підтримки звільнених осіб. А допомогу в цьому надають установи виконання покарань, територіальні органи з питань соціального захисту населення, органи поліції, заклади охорони здоров’я. Адже тільки спільна напружена праця із застосуванням соціальної реабілітації та людське ставлення до колишніх засуджених дозволяють мотивувати останніх до законослухняного способу життя.
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь