Скажімо ні несанкціонованим сміттєзвалищам!

Дата: 05.04.2021 14:21

З першими весняними променями сонця по більшості домогосподарств громади розпочинається активне прибирання прилеглої території, що звісно не може не радувати. Чисті й охайні дворики річ без сумніву потрібна й приємна оку, проте, зворотною стороною медалі являються несанкціоновані сміттєзвалища. Прибираючи свої подвір’я, багато хто нехтує загальноприйнятими правилами, зібране сміття опиняється в лісосмугах, в долинах, ровах, на виїзді з населених пунктів. Маленька купка за досить короткий час перетворюється в смітник, куди згодом починають звозити сміття все більше людей, порушуючи тим самим чинне законодавство.

Звісно, цілком виправдано з’являється питання, що тоді робити з цим сміттям, якщо його до того ж і спалювати не можна. Згідно Ст. 33 ЗУ Про відходи від 05.03.1998 № 187/98-ВР зберігання та видалення відходів здійснюються в місцях, визначених органами місцевого самоврядування з врахуванням вимог земельного та природоохоронного законодавства.

Сьогодні на території Білогірської громади функціонують 11 паспортизованих сміттєзвалищ, куди дозволено вивозити сміття, або самостійно, або уклавши договір з КП «Білогір’яспецтрансбуд».

• Старостинський округ №1 за межами с. Мокроволя (сміттєзвалище перед селом Семенів)
  • Старостинський округ № 2 за межами с. Сушівці
  • Старостинський округ № 2 за межами с. Вільшаниця
  • Старостинський округ №3 за межами с.Окіп
  • Старостинський округ № 4 за межами с. Коритне
  • Старостинський округ №5 за межами с. Сивки
  • Старостинський округ № 7 за межами с. Денисівка
  • Старостинський округ № 10 за межами с. Йосипівці
  • Старостинський округ № 10 за межами с. Загірці
  • Старостинський округ № 10 за межами с. Гурщина
  • Старостинський округ № 11 за межами с. В. Боровиця

Більш точні координати можна дізнатися у місцевих старост.

Варто також зазначити, що за псування, забруднення та засмічення земель, зокрема сільськогосподарських, хімічними речовинами та побутовими відходами, згідно з чинним законодавством штраф становить 340-1380 грн для громадян і посадовців, а для підприємців - 850-1700 грн.

Білогірська селищна рада закликає кожного відмовитися від несанкціонованого вивезення сміття. Пам’ятаймо, чиста і охайна громада – це відповідальність кожного з нас. Зробимо Білогірську громаду зразковою!