ID-картка з КЕП: що важливо знати?
Це СУЧАСНО і ЗРУЧНО
Кваліфікований електронний підпис (КЕП, цифровий підпис) – невід’ємний елемент сучасного ділового світу. ID-картка з КЕП стає повноцінним засобом електронної ідентифікації, а значить - дає власникові можливість дистанційно користуватися державними е-сервісами, відкривати й вести бізнес, отримувати адміністративні та банківські послуги
Переваги та універсальність використання електронного підпису на ID-паспорті підтверджується, у тому числі, багаторічним досвідом його використання у таких прогресивних країнах, як Німеччина, Естонія, Австралія та Сінгапур.
Наразі послугою із внесення КЕП на ID-картку, яку ДМС надає починаючи з лютого 2020 року, скористалися майже тисячі власників паспорта нового зразка.
Це ПРОСТО, ДОСТУПНО і БЕЗПЕЧНО
Отримати послугу із внесення КЕП на ID-картку можна за бажанням - після досягнення 18-річного віку;
послуга надається Міграційною службою безкоштовно;
КЕП можливо внести як одразу після отримання ID-картки, так і записати на видану раніше;
внести КЕП можна у будь-якому підрозділі ДМС, незалежно від місця реєстрації;
попередньо записуватися в електронну чергу НЕ потрібно;
для запису КЕП на ID-картку знадобиться особистий PIN-код (PIN 2), який власник ID обрав під час її отримання;
термін дії сертифікатів ключів КЕП становить 2 роки;
зчитування КЕП здійснюється за допомогою спеціального картрідера або смартфона з підтримкою технології NFC, а також відповідного програмного забезпечення для платформ Windows, MacOS, Android чи IOS.
Використання КЕП - безпечне, адже таємні ключі електронного підпису зберігаються на ID-картці у спеціальному захищеному чипі.
Станом на травень 2021 року в Україні оформлено понад мільйонів ID-карток і ДМС наразі має всі технічні можливості для внесення КЕП у кожну ID-картку, власникові якої виповнилось 18 років. Чекаємо на вас!