Вшанування пам'яті жертв голодоморів

Дата: 27.11.2021 19:12

Однією з найстрашніших трагедій минулого століття без сумніву був та залишається Голодомор 1932-1933 років. Близько чотирьох мільйонів українців, за офіційною статистикою, загинуло смертю, яку й ворогу не побажаєш. Неофіційні дані взагалі шокують – понад десять мільйонів жертв, при тому, що населення України на початок 30-х років складало близько 32 мільйонів.

Чи може щось бути гірше: бачити, як на твоїх очах гинуть близькі люди, гинуть від нестачі їжі. В наш час складно уявити, як це, коли в хаті дійсно не було ні зернятка. Вимирали цілі сім’ї, родини, села і все через політику радянської влади, яку справедливо більшість країн світу визнали злочинною, а сам Голодомор – геноцидом українського народу.

Сьогодні, в знак пам’яті загиблим у роки Голодомору 1932-1933 років, й штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років відбувся мітинг-реквієм. Представники Білогірської селищної ради в особі селищного голови Василя Мельника, секретаря ради Юрія Загоруйко, керуючої справами виконавчого комітету Юлії Панасюк, депутата Шепетівської районної ради Валентина Лосовського, представників Білогірського ЦКіД та релігійних конфесій громади вшанували жертв трагедії хвилиною мовчання та поклали до меморіальної каплиці пшеничні колоски і квіти. Кожен з нас повинен пам’ятати ту ціну, яку заплатили наші діди та прадіди, як і те, що, хто не знає минулого свого народу, той не вартий майбутнього.