Відзначення Дня Соборності України

Дата: 21.01.2022 21:21

Однією з фундаментальних подій для українського державотворення стало проголошення Акту Злуки 22 січня 1919 року. 103 роки тому здійснилася мрія мільйонів українців: на Софіи?ському маи?дані в Києві відбулося об’єднання Украі?нськоі? Народноі? Республіки та Західноукраі?нськоі? Народноі? Республіки в одну державу. Ця подія чітко продемонструвала прагнення українців жити в єдиній, незалежній, соборній Україні. Попри те, що зберегти державність тоді не вдалося, і самостійність була здобута лише у 1991 році, саме 22 січня являється днем коли ідея соборності і незалежності Украі?ни стала ключовою для наступних поколінь.

Напередодні Дня Соборності України, на межі Хмельницької та Тернопільської областей, сіл Зіньки та Суража відбулося традиційне єднання сусідніх Білогірської та Шумської громади, до якого, що приємно відзначити, приєдналася і близька Острозька громада, уособленням чого стало розгортання та з’єднання головного символу української держави жовто-блакитного стяга.

З вітальним словом перед присутніми виступили голова Білогірської селищної ради Василь Мельник, голова Кременецької РДА Віталій Кудлак, голова Шумської громади Вадим Боярський, заступник Острозького міського голови Олександр Харчук та представники духовенства. В знак шани та поваги перед подвигом українських патріотів, які боролися за єдину, соборну, незалежну України були покладені квіти до пам’ятного знаку та був створений ланцюг єдності. Для всіх присутніх представники закладів культури Білогірської та Шумської громади презентували святковий концерт народної творчості, який попри холодну і сніжну погоду без сумніву потішив всіх відвідувачів заходу.