Пам'ятка щодо захисту у разі виникнення аварій на хімічно-небезпечних об’єктах

Дата: 10.03.2022 13:45

До уваги мешканців Білогірської громади пам'ятка щодо захисту у разі виникнення аварій на хімічно-небезпечних об’єктах.

Найбільш розповсюджені небезпечні хімічні речовини, які використовуються на території області - аміак, сірчана та соляна кислоти, хлор.

? Аміак - безбарвний газ з різким задушливим запахом нашатирного спирту. При потраплянні атмосферу - димить. Випари аміаку підіймаються у атмосферу і розсіюються, оскільки він легший за повітря. Однак, при підвищеній вологості може і стелитись на поверхні землі.

???? При аваріях з викидом аміаку необхідно:

???? одягнути пов’язку, змочену слабким розчином лимонної чи оцтової кислоти;

???? не користуватись відкритим вогнем, оскільки при змішуванні аміаку з повітрям може утворитись вибухонебезпечна суміш.

???? При ознаках отруєння:

???? випийте тепле молоко;

???? подихайте над теплою водяною банею;

???? ротову порожнину та ніс прополощіть розчином лимонної чи оцтової кислоти.

???? у разі наявності опіків необхідно промити місце ураження проточною водою і за можливості накласти примочки змочені у розчині лимонної чи оцтової кислоти.

? Хлор - отруйний газ жовтувато-зеленого кольору. У разі витоку накопичується у низинах, оскільки важчий за повітря. При розливі також димить.

???? При аваріях з викидом хлору

???? захистіть органи дихання пов’язкою, змоченою розчином харчової соди або води

???? Намагайтесь уникати низин, долин.

???? У разі отруєння чи проковтування хлоровмісних речовин необхідно промити шлунок або викликати рвоту після рясного пиття. Прийняти кілька таблеток активованого вугілля.

???? У разі пошкодження очей - промийте їх великою кількістю води.

???? Прополощіть ротову порожнину та ніс содовим розчином.

у разі наявності кашлю - для його полегшення зробіть інгаляції з додаванням харчової соди.

? Сірчана кислота - безбарвна рідина з характерним запахом сірки. Дуже їдка. При потраплянні на шкіру спричиняє опіки. Відповідно і при вдиханні - опіки слизових.

? Соляна кислота - безбарвна рідина, має різкий запах та димить при взаємодії з повітрям.

???? Із заходів безпеки при розливі сірчаної (соляної) кислоти слід використовувати пов’язку, змочену у розчині харчової соди.

???? у разі потрапляння всередину - рекомендовано викликати рвоту.

???? провести полоскання порожнин рота та носа розчином харчової соди.