Особливості перетину кордону, окремих категорій громадян

Дата: 15.03.2022 10:28

Для тих, хто не має паспорту

Хто заїжджає без біометричного паспорту в Польщу: на кордоні вносять інформацію - в’їзд без документів. Одразу на кордоні нічого робити не потрібно.

Далі необхідно  приймати рішення:

• отримувати статус біженця;
  • намагатись отримати паспорт в Польщі (наразі консульство в Кракові не приймає документи), консульства за загальним правилом отримують документи для оформлення, але друкують паспорти в Україні, і направляють дипломатичною поштою в консульство (зараз це неможливо).

Для тих, хто їде з дітьми

Українська ДПС зараз пропускає без згоди другого із батьків на вивіз дитини.

Чи може виїхати за кордон на лікування особа чоловічої статі від 18 до 60 років?

Так, для цього необхідна довідка з лікарні щодо необхідності лікування за кордоном.

Перетин кордону чоловіками від 18 до 60 років

За загальним правилом, на період дії воєнного стану, заборонено в’їзд за кордон для чоловіків від 18 до 60 років.

Виключення становлять наступні категорії громадян:

• які мають посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік;
  • які мають висновок військово-лікарняної комісії про непридатність;
  • на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
  • які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
  • на утриманні яких перебуває дитина з інвалідністю віком до 18 років або повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю І чи ІІ групи, до досягнення нею 23 років;
  • усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;
  • зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції.

За матеріалами
сектору «Білогірське бюро правової допомоги»