26 квітня - Міжнародний день пам'яті про Чорнобильську катастрофу

Дата: 26.04.2022 11:01

26 квітня 1986 року – дата, яка назавжди увійшла в історію не тільки України, а й усього світу. Приблизно о 01:23:47 на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС сталися два надпотужних вибухи, які повністю зруйнували реактор. Наслідки техногенної катастрофи, попри 36 років, що сплинули з того часу відчутні й досі, а останні дії російського агресора, який раз за разом погрожує провокаціями на українських АЕС, щоразу заставляє свідків тих часів з жахом пригадувати страшні події минулого.

Окрім непоправної шкоди довкіллю та екології, локалізуючи аварію на Чорнобильській АЕС своїм життям пожертвували десятки ліквідаторів, тисячі рятівників отримали інвалідність. Опромінення отримало понад 8 мільйонів людей, десятки тисяч втратили житло…

Представники Білогірської селищної ради в особі заступника селищного голови Романа Муляра, спільно з начальником 4 відділення РТЦК та СП Ігорем Новосядлим, старшим інспектором з реагування патрульної поліції Білогірського СПД№1 Ігорем Іващуком, головою спілки чорнобильців Ігорем Роговським, службовцями 24 ДПРЧ ГУ ДСНС у Хмельницькій області та представниками комунальних установ Білогірської селищної ради вшанували подвиг героїв, в знак пам’яті жертвам трагедії поклавши квіти до пам’ятного знаку рятівникам.