Верховна Рада України прийняла Закон щодо посилення захисту прав працівників

Дата: 16.05.2022 11:03

12 травня 2022 року Верховною Радою України прийнято  Закон України " Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (реєстр. № 5266) ( щодо посилення захисту прав працівників):

1) у сфері колективно-договірного регулювання передбачається:

- можливість укладення колективного договору фізичною особою, яка використовує найману працю (на сьогодні - лише у юридичних особах);

- обов'язок роботодавця ознайомлювати працівників з текстом колективного договору;

- поширення дії галузевої угоди на усіх роботодавців відповідної галузі;

2) щодо недопущення дискримінації у сфері трудових правовідносин:

- визначено, що не вважається дискримінацією у сфері праці та що є необґрунтованою відмовою у прийнятті на роботу;

- врегульовано окремі питання щодо недопущення дискримінації в оголошеннях з працевлаштування;

3) щодо масових звільнень: уточнено положення законодавства у частині визначення ознак того, що є масовим вивільненням працівників з ініціативи роботодавця та як роботодавець здійснює повідомлення про масове вивільнення; порядку проведення роботодавцем консультацій з профспілковими представниками перед масовими звільненнями працівників.

Відповідні зміни внесуть до КЗпП, Господарського Кодексу, Закону України "Про колективні договори і угоди " від 01.07 1993 " 336-ХІІ , Закону України       "Про рекламу" від  03.07.1996 № 270/96-ВР, Закону України " Про соціальний діалог в Україні" від 23.12.2010 № 2862 -VІ та Закону України " Про зайнятість населення" від 05.07.2012 № 5067-VІ.