Громадське обговорення стосовно доцільності перейменування вулиць громади

Дата: 19.05.2022 11:49

21 травня наша країна відзначить своєрідну річницю, адже в цей день сім років тому набув чинності Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», який запустив в країні процес декомунізації.

З метою позбавитися радянських назв вулиць рішенням сесії №10-4/2015 Білогірської селищної ради 25 грудня 2015 року було перейменовано 20 вулиць. На сьогодні, в Білогірській громаді залишається п’ять вулиць, які у своїй назві містять асоціаційний ряд з комуністичним минулим, а саме:

• вул. 1 травня смт. Білогір’я;
  •  вул. 8 Березня смт. Білогір’я;
  • вул. Гагаріна смт. Білогір’я;
  • вул. Островського смт. Білогір’я;
  • вул. Царська с. Йосипівці.

Враховуючи вищесказане хотілося б дізнатися думки мешканців нашої громади на рахунок доцільності перейменування, вищевказаних вулиць, оскільки за великим рахунком: 1 травня – Міжнародний день праці, який святкують у 143 країнах світу, 8 Березня – Міжнародний жіночий день, Юрій Гагарін попри приналежність до Радянського союзу, являється історичною постаттю не лише в Росії, а для всього світу. Оскільки рішення по перейменуванню вищевказаних вулиць було і сім років тому неоднозначне, пропонуємо кожному мешканцю нашої громади взяти участь в громадському обговоренні та виразити свою позицію шляхом голосування, яке доступне за посиланням.