Шепетівська прокуратура шукає свідків воєнних злочинів проти дітей

Дата: 24.05.2022 17:05

Ше­пе­тівсь­ка ок­ружна про­ку­ра­ту­ра вста­нов­лює ді­тей, пос­траж­да­лих від во­єн­них зло­чи­нів в Ук­ра­їні внас­лі­док втор­гнен­ня ро­сій­ської фе­де­ра­ції, та оче­вид­ців во­єн­них зло­чи­нів, в ре­зуль­та­ті вчи­нен­ня яких зни­ще­но та пош­кодже­но зак­ла­ди ос­ві­ти.

Біль­ше ніж 663 ди­ти­ни пос­траж­да­ли в Ук­ра­їні внас­лі­док пов­но­мас­штаб­ної зброй­ної аг­ре­сії ро­сій­ської фе­де­ра­ції. За офі­цій­ни­ми да­ни­ми юве­наль­них про­ку­ро­рів 232 ди­ти­ни за­ги­ну­ли та по­над 430 по­ра­не­но.

Ці циф­ри не ос­та­точ­ні, ос­кіль­ки три­ває ро­бо­та з їх вста­нов­лення в міс­цях ве­ден­ня ак­тивних бойових дій, на тим­ча­со­во оку­по­ва­них, звіль­не­них те­ри­то­рі­ях та в міс­цях, ку­ди ді­ти бу­ли ви­му­ше­ні пе­ре­їха­ти.

Най­більше пос­траж­да­ло ді­тей у:

• Донецькій області — 145,
  • Київській — 116,
  • Харківській — 102,
  • Чернігівській — 68,
  • Херсонській — 48,
  • Луганській — 48,
  • Миколаївській — 45,
  • Запорізькій — 28,
  • Сумській — 17,
  • у м. Києві — 16,
  • Житомирській — 15.

На те­ри­то­рії Ше­пе­тівсь­ко­го району на да­ний час про­жи­ває по­над 27 ти­сяч осіб, які бу­ли ви­му­ше­ні пе­ре­їха­ти з зо­ни бойових дій, у то­му чис­лі по­над 7 ти­сяч ді­тей.

«Про­ку­ро­ра­ми Ше­пе­тівсь­кої ок­ружної про­ку­ра­ту­ри зби­ра­єть­ся ін­форма­ція про ді­тей пос­траж­да­лих від во­єн­них зло­чи­нів в Ук­ра­їні внас­лі­док втор­гнен­ня ро­сій­ської фе­де­ра­ції та оче­вид­ців во­єн­них зло­чи­нів, в ре­зуль­та­ті вчи­нен­ня яких зни­ще­но та пош­кодже­но зак­ла­ди ос­ві­ти, з ме­тою по­даль­шо­го про­ве­ден­ня з ни­ми слід­чих (роз­шу­ко­вих) дій (до­пи­тів, виз­нання по­тер­пі­ли­ми, то­що)», — по­ві­до­мив ке­рів­ник Ше­пе­тівсь­кої ок­ружної про­ку­ра­ту­ри Ро­ман Олій­ник.

Як­що ва­ша ди­ти­на пос­траж­да­ла внас­лі­док вій­сько­вої аг­ре­сії ро­сій­ської фе­де­ра­ції, ви чи ва­ша ди­ти­на є свід­ком зни­щен­ня чи пош­коджен­ня зак­ла­дів ос­ві­ти внас­лі­док бойових дій, по­ві­дом­те про це Ше­пе­тівсь­ку ок­ружну про­ку­ра­ту­ру те­ле­фон­ним зв’яз­ком на но­ме­ри:

Та­кож че­ка­єють вас з 08:00 по 17:00 у буд­ні дні в при­мі­щен­ні Ше­пе­тівсь­кої ок­ружної про­ку­ра­ту­ри за ад­ре­са­ми:

• м. Шепетівка, вул. Сергія Оврашка, 43;
  • м. Славута, вул. Соборності, 34-а;
  • м. Нетішин, проспект Незалежності, 10а;
  • м. Полонне, вул. Лесі Українки, 154;
  • м. Ізяслав, вул. Шевченка, 5;
  • смт Білогір’я, вул. Івана Франка, 19.