Білогірська громада відзначила День української державності

Дата: 28.07.2022 14:45

Цього року наша країна вперше відзначає День української державності. Свято, значущість якого особливо сильно відчувається на тлі російської агресії. Сотні років наш східний ворог робить все для того, щоб привласнити собі історію та здобутки нашої держави, знищити культуру та традиції.

Зародження української державності розпочалося в далекому VІ ст. н. е, коли князі Кий, Щек та Хорив, започаткували династію перших її правителів — Києвичів. Перші згадки про Москву з’являться лише через п’ять століть…

Україні дійсно є чим пишатися, за довго до появи Москви на території Київської держави буде утверджено християнство, виданні закони «Руська правда», а в часи Пилипа Орлика буде написана та затверджена перша у світі демократична Конституція. Спроби російських великодержавних істориків — і царських, і пізніших часів — зобразити Київську державу російською, Київ — «матерью городов русских» це не більше чим спроби привласнити собі чужу державницьку історію, тобто нашу, українську, історію.

Сьогодні, з нагоди Дня української державності працівниками ЦКіД Білогірської селищної ради був проведений захід присвячений даті. Секретар Білогірської селищної ради Юрій Загоруйко привітав всіх присутніх, відзначивши надзвичайно важливу роль, яку відіграють військовослужбовці ЗСУ в збережені української державності. Всіх полеглих на війні вшанували хвилиною мовчання. Представники духовенства Білогірської громади закликали всіх до єднання, в боротьбі проти спільного ворога. Патріотичні номери перед присутніми продемонстрували вихованці Білогірської школи мистецтв. По завершенню заходу відбулося покладання квітів до пам’ятних знаків захисникам України та Тарасу Шевченку.