Розпочався прийом заявок у межах програми допомоги малим агровиробникам

Дата: 06.09.2022 09:36

З 1 вересня розпочався прийом заявок у межах програми допомоги малим агровиробникам

Починаючи з 1 вересня по 15 листопада 2022 року у Державному аграрному реєстрі (ДАР) відбувається прийом заявок в рамках програми допомоги малим агровиробникам за напрямами:

• бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності;
  •  спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності.

За умовами програми, безповоротну допомогу зможуть отримати аграрії, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь або утримують від 3 до 100 корів. Розподіл підтримки відбуватиметься лише онлайн через Державний аграрний реєстр.

Зареєстровані у ДАР фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції, що відповідають критеріям програми, зможуть отримати безповоротну допомогу в розмірі:

• 3100 грн на один гектар оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (але не більше 372 тис. грн);
  • 5300 грн на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача (але не більше 530 тис. грн).

Як зареєструватися у ДАРі?

Для реєстрації у ДАРі вам знадобляться: мобільний телефон, електронна пошта, кваліфікований електронний підпис (або BankID, якщо реєструється фізособа).

1. На сайті https://www.dar.gov.ua/ натисніть «Зареєструватися».

2. Пройдіть реєстрацію через кваліфікований електронний підпис або BankID

a. реєстрація через КЕП:

завантажте файл ключа;

введіть пароль ключа;

b. реєстрація через BankID:

натисніть BankID;

оберіть банк, яким користуєтеся;

пройдіть аутентифікацію через сайт банку.

3. Введіть свою електронну пошту та номер телефона.

4. Вам надійдуть п'ятизначні коди на пошту та телефон – введіть їх у відповідні віконця.

5. Надайте згоду доступу до персональних даних.

6. Натисніть «Зареєструватися». Готово!

Що робити після реєстрації?

Увійдіть до електронного кабінету та перевірте дані про вас.

1. На сайті https://www.dar.gov.ua/ натисніть «Увійти до кабінету».

2. Пройдіть аутентифікацію за допомогою кваліфікованого електронного підпису або BankID (виключно для фізосіб).

3. Після першого входу в Реєстр відкриється розділ Діяльність та активність. Вкажіть ваші напрями діяльності.

4. Завантажте статут, якщо ви реєструєтеся як юрособа.

5. У розділі «Персональні дані» додайте паспортні дані, дату народження і стать, основну електронну адресу та номер телефону, адресу для листування.

6. Перевірте ваші земельні ділянки, інформація про які автоматично завантажується з Державного реєстру речових прав та Державного земельного кадастру. Для цього перейдіть у розділ «Земельні ділянки».

7. Перевірте кількість ваших тварин, інформація про яких автоматично підвантажується з Єдиного державного реєстру тварин. Для цього перейдіть у розділ Тварини.

8. Якщо дані про ваші земельні ділянки або тварин є некоректними, зверніться до адміністраторів реєстрів у встановленому законом порядку з вимогою виправити дані. Після оновлення даних в реєстрах інформація в ДАР оновиться автоматично.