В Білогірській громаді вшанували учасників партизанського руху часів Другої світової війни

Дата: 23.09.2022 16:24

Партизанський рух в Україні завжди славився своїми хоробрими представниками, що вісімдесят років тому, що сьогодні. У роки Другої світової війни активно він був розповсюджений і на території сучасної Білогірщини. На жаль, з плином літ, живих свідків та учасників партизанського руху залишилися одиниці, проте кожен з них, для сучасників, є живою історією.

22 вересня наша країна відзначала День партизанської слави. З такої нагоди Білогірська селищна рада в особі керуючої справами виконавчого комітету Юлії Панасюк та директора КУ «Центр надання соціальних послуг» Зої Басок відвідали Каленик Світлану Карпівну та Лосовського Олександра Філімоновича, які не за чутками знають, що таке партизанський рух. Батько Світлани Карпівни - Карпо Божевський у роки війни був командиром партизанського загону Ляховецького(Білогірського) і Теофіпольського районів, Олександр Філімонович у роки своєї юності боровся з окупантами в лісах Білогірщини та Ізяславщини. Жахи та страшні події Другої світової війни не зникли з пам'яті навіть через десятиліття. Проте, попри пережиті складнощі, наші партизани не втрачають оптимізму, висловлюючи впевненість в тому, що слідом за німецьким загарбником, краху зазнає і нинішній ворог.