Стан пожежної безпеки в Білогірській громаді

Дата: 11.10.2022 13:11

Проблема пожежної безпеки є складовою частиною національної безпеки та потребує здійснення першочергових заходів.

За 9 місяців 2022 року на території Шепетівського району виникло 273 пожеж проти 208 за аналогічний період 2021 року, що свідчить про різке збільшення кількості випадків. На пожежах виявлено 12 загиблих осіб. Варто відзначити, що всі особи, виявлені на пожежах, загинули у житловому секторі.
Якщо брати Білогірську територіальну громаду в цілому, то за 9 місяців 2022 року виникло 33 пожежі, що становить 12,08% від загальної кількості. Найбільш поширеними причинами виникнення пожеж на території громади були:

• порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення;
  • необережне поводження з вогнем:
  • коротке замкнення електромережі;
  • необережність під час куріння.

Суттєвою проблемою являється неспроможність окремих категорій громадян придбати тверде паливо, оплачувати газопостачання, що призводить до використання саморобних приладів опалення і відповідно збільшує ймовірність виникнення пожеж.

Не меншою проблемою являється неспроможність населення придбати нові, пожежобезпечні електропобутові прилади, що призводить до використання електропобутових приладів, строк експлуатації яких вийшов або приладів кустарного виробництва.

Варто також відзначити і збільшення кількості окремих соціальних груп підвищеного ризику, неможливість проведення протипожежної пропаганди серед осіб без постійного місця проживання та тих, хто зловживає алкоголем, наркотиками й використання останніми для проживання непристосованих для житла місць (підвалів, горищ, будинків, тощо), одиноко проживаючих, багатодітних, неблагонадійних призводить до виникнення пожеж в житловому секторі та загибелі людей на них.

Враховуючи вищесказане, напередодні початку опалювального сезону хотілося б закликати усіх сумлінно дотримуватися правил техніки безпеки та пам’ятати про небезпеку до якої веде необережне поводження з вогнем.