Що робити, якщо військовослужбовець зник безвісти або потрапив у полон?

Дата: 20.01.2023 13:43

На сайті Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими розміщена Дорожня карта, у якій описані поради, рекомендації та алгоритми дій родини військовослужбовця у випадках, якщо вінвона зникли безвісти, потрапили у полон чи загинули.

1. Насамперед родичам рекомендується зібрати певну інформацію, яка стосується Захисника чи Захисниці. Уся ця зібрана заздалегідь інформація може суттєво допомогти родинам під час пошуку.
  2. У Дорожній карті можна ознайомитися з алгоритмом дій у випадку, якщо із Захисником немає зв’язку тривалий час (3 доби й більше).
  3. Окремі розділи Дорожньої карти інформують про статуси, пільги та виплати родинам оборонців, а також грошові виплати сім'ям загиблих військовослужбовців.
  4. Описано механізм оформлення документів і виплати одноразової грошової допомоги і перелік документів для її отримання.
  5. Серед іншого, Дорожня карта інформує про статус і пільги ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту, порядок отримання посвідчення ветерана війни, а також пільги сім’ям загиблих ветеранів війни, Захисників і Захисниць України.
  6. Окремо в Дорожній карті вказано контактні дані уповноважених установ та громадських організацій з питань зникнення безвісти, полону, загибелі, витребування тіл Захисників.

Координаційний штаб наполегливо працює, щоби допомогти родинам наших оборонців та звільнити з полону кожну і кожного.

Координаційний штаб
 з питань поводження з військовополоненими