Зустріч представників Білогірської та Шумської громади з нагоди Дня соборності України

Дата: 22.01.2023 11:47

Однією з головних віх в історії української держави стало проголошення незалежності Української Народної Республіки, яке відбулося 22 січня 1918 року. Через рік, в цей самий день, на Софійському майдані в Києві відбулася не менш важлива подія: об’єднання в одну державу Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки - подія, з якою не може змиритися росія і через 104 роки…

Саме 22 січня 1919 року відбулося проголошення Акта Злуки УНР та ЗУНР. Цей день став відправною точкою, адже тоді здійснилася мрія мільйонів українців, які бажали жити у самостійній, незалежній, соборній Україні. І хоча державність тоді вберегти не вдалося і знову наша держава здобуде незалежність лише в 1991 році,  з того часу прагнення не змінні – бути вільними від російського поневолення і боротьба за цю мрію триває й по сьогодні.

З нагоди Дня соборності України, за багаторічною традицією, на межі Хмельницької та Тернопільської областей, сіл Зіньки та Суража відбулася зустріч представників Білогірської та Шумської громади. Білогірський селищний голова Василь Мельник, заступник голови Роман Муляр, Шумський міський голова Вадим Боярський і його заступник Олександр Макаревич вшанували всіх, хто віддав своє життя за вільну й незалежну Україну хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку.