15 лютого - День пам'яті воїнів-інтернаціоналістів

Дата: 15.02.2023 11:53

Тривалий час війна в Афганістані була однією з найстрашніших з моменту закінчення Другої світової війни. Понад 160 тисяч українських військових були відправлені воювати в чужу країну, за чужі ідеї… Близько трьох тисяч наших співвітчизників загинули, близько п’яти тисяч додому повернулися з інвалідністю, і все заради хворобливих імперських амбіцій радянської влади, яка змінивши вивіску, і через три десятиліття використовує все ті ж методи.

Сьогодні наша країна вшановує пам’ять українських воїнів, які загинули в Афганській війні та в усіх миротворчих місіях, в яких брала участь наша держава з моменту здобуття незалежності. Цей день невипадкова дата, адже 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез, що ознаменувало закінчення кровопролиття, яке тривало довгих десять років.

З нагоди Дня пам’яті воїнів-інтернаціоналістів Білогірський селищний голова Василь Мельник, начальник 4 відділення РТЦК та СП Ігор Новосядлий, представники правоохоронних органів та закладу Культури і дозвілля, ветерани війни в Афганістані поклали квіти до пам’ятного знаку, ушанувавши всіх загиблих в військових конфліктах минулого та всіх, хто віддав життя за вільну й незалежну Україну, в черговій війні розв’язаній російським агресором.