Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів
Нині Україна є країною з найбільшим забрудненням території мінами та вибухонебезпечними предметами у світі. Через це різко зросла небезпека травмування і загибелі дорослих та дітей, чоловіків та жінок внаслідок неправильного поводження з боєприпасами та вибухонебезпечними предметами на територіях проведення бойових дій. В першу чергу, це залишені в деокупованих містах та селах міни, а також небезпечні предмети, що потрапили в неконтрольований обіг по всій території країни. Тому інформування та навчання з попередження ризиків, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами, набуває все більшої актуальності.
МЕТА КУРСУ
Підготовка EORE-тренерів для забезпечення широкого розповсюдження повідомлень щодо ризиків від ВНП серед дітей через шкільну програму, а також дорослих через систему безпеки та охорони праці в організаціях / підприємствах / установах / компаніях по території всієї України, і формування в них навичок безпечної поведінки.
НА ЦЬОМУ КУРСІ ВИ
Отримаєте знання і навички щодо навчання дітей і дорослих у громадах правил безпечної поведінки в умовах наявності загроз від мін та вибухонебезпечних предметів. Зареєструватися на курс можна тут.
ЦЕЙ КУРС БУДЕ ЦІКАВИЙ
Керівникам підприємств та установ для проведення заходів із техніки безпеки з метою профілактики випадків смертей і травмування співробітників від мін та ВНП, вчителям під час шкільного процесу, а також широкому загалу читачів для підвищення обізнаності щодо ризиків від вибухонебезпечних предметів і формування навичок правильної поведінки в умовах загрози.
ПЕРЕЛІК КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ, ЩО ВДОСКОНАЛЮВАТИМУТЬСЯ / НАБУВАТИМУТЬСЯ
Загальні: соціально-психологічна; інтегральна; самостійність мислення.
Фахові: компетентності для ефективної передачі знань щодо загроз від мін та ВНП; практичні навички правильної поведінки з ВНП; інструментарій для формування у дітей та дорослих ціннісного ставлення до життя і здоров’я людини і насамперед до власного; методологія безпечної поведінки у разі зіткнення з небезпечними предметами чи потрапляння в екстремальні ситуації.
ЗАВДАННЯ КУРСУ
Надати всім учасникам навчання перевірену інформацію щодо мін і вибухонебезпечних предметів та їхніх різновидів.
Сформувати необхідні компетентності у педагогічних працівників та працівників із охорони праці в організаціях/підприємствах/компаніях для ефективної передачі знань щодо загроз від мін та ВНП, а також навичок безпечної поведінки жителям місцевих громад.
Надати EORE-тренерам необхідний інструментарій для формування у дітей та дорослих ціннісного ставлення до життя і здоров’я.
Курс розроблений відповідно до вимог Закону України «Про протимінну діяльність в Україні» й Міжнародних стандартів протимінної діяльності (IMAS) та призначений для підготовки інструкторів з навчання населення, яке живе/працює на територіях, де є масштабна і довготривала проблема мінної небезпеки.
Затверджену програму можна завантажити, натиснувши на її зображення вгорі, або за цим посиланням.
Матеріали курсу відповідають Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників (постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 800 зі змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019 року № 1133).
ПРОГРАМА КУРСУ
I. Що потрібно знати про небезпеку мін та вибухонебезпечних предметів.
- Лекція 1. Ситуація в Україні. Нормативно-правова база протимінної діяльності.
- Лекція 2. Наземні міни: загальний огляд, типи мін та спосіб ураження. Правила безпеки.
- Лекція 3. Інші види загроз.
ІІ. Небезпечні території та правила безпечної поведінки в умовах наявності мін та ВНП.
- Лекція 1. Ознаки небезпечних територій (районів) та їхні системи позначення (маркування).
- Лекція 2. Правила безпечної поведінки в умовах наявності мін та ВНП.
- Лекція 3. Типи мінно-вибухових травм та важливість знання правил надання першої домедичної допомоги.
ІІІ. Проведення у навчальних закладах занять з інформування про небезпеку мін та ВНП.
- Лекція 1. Особливості ефективного навчання різних категорій населення.
- Лекція 2. Планування подальшої діяльності щодо зменшення впливу мін та вибухонебезпечних предметів на громади, що постраждали.
Кожен модуль має лекції з відповідних тем та тести, а також завершальний тест/іспит з перевірки отриманих знань і навичок. Після завершення всіх модулів, успішної здачі тестів та кінцевого іспиту в кабінеті генерується сертифікат, який надає право викладати курс “Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів”.