10 березня - День Державного Гімну України
10 березня 1865 року в Перемишлі вперше було публічно виконано хорову композицію «Ще не вмерла Україна». В ті далекі дні відвідувачі вечора присвяченого пам’яті Тараса Шевченка вперше почули твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського. Твір, який стане одним з головних символів української держави.
Сьогодні наша країна відзначає День Державного Гімну України. Понад століття пісня «Ще не вмерла Україна» заборонялася радянською владою, примірники з словами пісні спалювалися, а виконавців переслідували та вважали ворогами народу. Для українців твір досить швидко став більше ніж піснею, він став символом боротьби за власну державу і саме він 15 березня 1939 року отримає статус офіційного гімну Карпатської України.
15 січня 1992 року – Верховною Радою України відбулося ухвалення музичної редакції українського гімну. Ще одинадцять років пройшло до моменту ухвалення слів композиції. Наша держава отримала свій гімн, який сьогодні пізнаванний по всьому світу. Слова написані понад півтора століття тому зберігають свій сенс й досі.
Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Душу й тіло ми положим за нашу свободу
І покажем, що ми, браття, козацького роду...