Міф №1. Холестерин та жири — це зло для серцево-судинної системи

Дата: 07.12.2023 10:08

Холестерин та жири — зло для серцево-судинної системи. Проте це твердження - хибне.

Холестерин — це жироподібна речовина, яка надходить до організму з харчовими продуктами та має низку корисних функцій, зокрема:

• бере участь в синтезі статевих гормонів і жирних кислот;
  • допомагає утворювати вітамін D.

А шкодить здоров’ю не сам холестерин, а його надлишок. Саме він відкладається у стінках судин, викликаючи атеросклероз — так звані «бляшки», що обмежують або блокують потік крові.

Що призводить до підвищення рівня холестерину?

• Надмірна кількість насичених жирів (жирні сорти м'яса, птиці, молочні продукти високої жирності тощо).
  • Продукти із вмістом промислових трансжирів (фастфуд, магазинна випічка, смажені страви, снеки, напівфабрикати).
  • Натомість ненасичені жири, що містяться в морській рибі, рослинній олії, авокадо та горіхах, допомагають знижувати рівень холестерину й підтримувати здоров'я серцево-судинної системи.

Обирай збалансоване харчування та обов’язково контролюй власний рівень холестерину у свого сімейного лікаря

А дізнатися про фактори ризику хвороб серця і судин можна на сайті: https://cvd.phc.org.ua/

Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».

Ізяславське відділення "Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України"