Білогірська селищна рада - територіальна громада
Хмельницька область

Скажемо «Ні!» - насильству над дітьми

Дата: 15.12.2023 10:43
Кількість переглядів: 126

Фото без опису

Насильство – це дії, спрямовані проти волі людини. Але в ситуації насильства щодо дитини, її згода та воля  не є виправданням насильства. Внаслідок надмірної довіри, віку та необізнаності дитина часто стає жертвою різного виду насильства від дорослих. Найпоширенішим і найбільш складним для протидії є домашнє насильство.

Правові засади протидії домашньому насильству регламентовані Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від  07.01.2018 року, в якому домашнє насильство – це діяння (дія чи  бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами.

Дитина, яка постраждала від домашнього насильства – це особа, яка не досягла 18 років та зазнала насильства у будь-якій формі, чи стала свідком такого насильства.

Розрізняють чотири форми жорстокого поводження до дитини:

Фізичне насильство - дії або відсутність дій з боку батьків або інших дорослих, що шкодять здоров'ю дитини, порушують її розвиток і позбавляють життя. Це можуть бути тілесні покарання, удари долонею, стусани, опіки, задушення, грубі хапання, штовхання, плювки, застосування палиці, паска, ножа, пістолета.

Фізичне насильство - це також і залучення дитини до вживання наркотиків, алкоголю, пропонування їй отруйних речовин або медичних препаратів, які викликають одурманювання (наприклад, снодійного, не виписаного лікарем), а також спроби задушення та потоплення.

Сексуальне насильство - це будь-які сексуальні стосунки/взаємодія з дитиною, в яких дитина використовується дорослим або іншою дитиною для задоволення сексуальних потреб. Такий вид насильства може здійснюватись тим, кому дитина довіряє, включаючи батька, брата/сестру, далекого родича, друга, вчителя, старшого керівника або піклувальника; будь-яка особа, наділена владою, повноваженнями і функцією контролю над дитиною.

Психологічне (емоційне) насильство - це постійні або періодичні словесні образи, погрози від батьків, опікунів, учителів, вихователів, приниження людської гідності, звинувачення в тому, в чому дитина невинна, демонстрація ворожості, нелюбові. До цього виду насильства належить також постійна брехня, обман дитини (внаслідок чого вона втрачає довіру до дорослого), а також ситуації, коли вимоги до дитини не відповідають її віковим можливостям.

Зневага (нехтування) інтересами і потребами дитини (або економічне насильство) - відсутність належного забезпечення основних потреб дитини в їжі, одязі, житлі, вихованні, медичній допомозі з боку батьків чи осіб, їх що заміняють, у силу об'єктивних причин (бідність, психічні хвороби, недосвідченість) і без таких. Типовим прикладом зневажливого ставлення до дітей є залишення їх без догляду, що часто призводить до нещасних випадків, отруєнь та інших небезпечних для життя і здоров'я дитини наслідків.

Слід наголосити на тому, що зазвичай дитина-жертва страждає одночасно від декількох видів насильства. Так, наприклад, сексуальне насильство неминуче супроводжується руйнуванням сімейних стосунків та довіри в сім'ї, маніпулятивними стосунками, а часто й залякуванням із боку кривдника, що кваліфікується як психологічне насильство. Складовою частиною практично усіх видів насильства є фізичне (побиття) та емоційне (загрози вбити або покалічити).

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ У ВИПАДКУ НАСИЛЬСТВА:

  • До поліції за номером 102.
  • До  служби у справах дітей.
  • До психолога, соціального педагога, класного керівника.
  • До близької людини.

Національна "ГАРЯЧА ЛІНІЯ" з питань запобігання насильству:

0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного).

Діти, підлітки та студентська молодь мають можливість анонімно і конфіденційно отримати підтримку в будь-яких складних життєвих ситуаціях, а дорослі – проконсультуватися з психологами, юристами, соціальними працівниками та соціальними педагогами щодо ситуацій, які стосуються дітей та порушення їхніх прав.

Служба у справах дітей Білогірської селищної ради знаходиться за адресою смт Білогір’я, вул.Шевченка,46 та завжди готова надати допомогу дітям, які потрапили у складні життєві обставини.
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь