Відбувся форум: «Реформа освітньої галузі»
Реформа освітньої галузі в Україні є важливим кроком на шляху до покращення якості освіти. Розпочалася реформа у 2017 році з впровадженням НУШ (Нової української школи), черговим етапом являється реформа старшої школи.
З метою обговорення, комунікації, напрацювання бази для втілення реформи та впровадження її безпосередньо в Білогірській громаді, 20 грудня в місцевому Освітньому просторі відбувся форум, який об’єднав освітян, запрошених експертів, батьків та учнів. Темою форуму стала: «Реформа освітньої галузі», зокрема – реформа старшої школи.
Дана реформа багатьох лякає, викликає запитання та сумніви, але, є неминучою, що й відзначив запрошений гість - начальник відділу освіти молоді та спорту Городоцької міської ради Сергій Рибак. Для розуміння доцільності проведення реформи в умовах сьогодення достатньо сказати, що нинішня система освіти збереглася лише в трьох країнах Європи: росії, Білорусії та Україні…
Модератором форуму виступив заступник селищного голови Роман Муляр, який детально розповів присутнім про саму реформу, про проблеми, з якими може зіткнутися громада, про виклики та перспективи Білогірського ліцею, про його майбутнє перепрофілювання в академічний ліцей. Важлива увага була приділена змінам, які чекають на учнів старшої школи, а саме візії профільної освіти.
Свої думки з приводу реформи під час обговорення висловив депутат Хмельницької обласної ради Сергій Іващук, який навів приклад на системі освіти в Австрії, де він свого часу навчався. Цікаві приклади та паралелі навів начальник відділу освіти молоді та спорту Городоцької міської ради Сергій Рибак, активну участь в обговорені брали начальник відділу освіти, молоді та спорту Білогірської селищної ради – Ольга Баранчук і директор Білогірського ліцею Ірина Дідух.
Підвів підсумки форуму голова Білогірської селищної ради Василь Мельник, який відзначив, що попереду на всіх чекає непростий шлях. Щоб втілити реформу доведеться приймати непрості рішення, багато працювати, причому усім: місцевій владі, депутатському корпусу, освітянам. Адже, лише спільними зусиллями можна буде створити сучасну, конкурентоздатну старшу школу, яка відповідатиме потребам суспільства та готуватиме учнів до успішного майбутнього.